Gruntavimas (undercoat) by definition yra ta spalva, kurios nebesimatys. Ar gruntuot yra gerai, čia ištisa atskira tema. Daugiausia žmonių gruntuoja todėl, kad visi taip daro. Tai dėl visa ko. Tie kurie iš tiesų supranta ką daro, kartais gruntuoja kartais ne. Gruntavimas reikalingas tam, kad paskui būtų lengviau dažyti ir kad dažai geriau laikytųsi. Detaliau čia galėtų apšviesti dailininkai, aš pats irgi neypač išmanau. Bet realiai jei tepi ten kokius 5+ sluoksnius, tai plastmasės gruntavimas visiškai praranda prasmę. Tuomet užtenka
basecoat, t.y. kiekvieną dalį nudažyti "pagrindine" spalva. Dėl metalo - ant juodos / baltos spalvos patogiau dažyti nei tiesiai ant metalo. Geriau "limpa" dažai ir todėl lengviau išgauti norimus efektus. Tai metalą šiaip jau gruntuočiau. Jei galutiniame rezultate nori tamsesnių ar metalinių spalvų, gruntuok juodai. Jei ryškios, spalvingos figūrėlės - baltai. Tokius kaip toj nuorodoj, tai manau labiau tiktų juodai.
Dėl visų ten įdubimų, tai paprasčiausia naudoti washing techniką. Sakykim jei tau reikia rudos, tai iš pradžių gruntuoji juodai (undercoat), tuomet nudažai gražiai lygiai rudai (basecoat), tuomet viską "nuplauni" labai atskiesta labai tamsia ruda, kuri suteka į įdubimus ir juos patamsina. Tada dar syki padažai iškilusias vietas, dabar jau pašviesinta ruda. Ir galiausiai pačias labiausiai išsikišusias, pakraščius visokius, labai šviesia ruda. Jei kontrastai atrodys per dideli, gali dar sykį washinti tarpine ruda, kad visi sluoksniai šiek tiek susivienodintų. Čia toks buitinis metodas, neperkant specialių washinimui naudojamų inks/washes, kurie būtent tam pritaikyti ir veikia geriau nei tiesiog atskiesti paprasti dažai.
Esminės miniatiūrų dažyme naudojamos technikos yra washing, drybrushing, blending/layering, shading/highlighting/contouring.
Shading tai kai vietas šešėlyje padažai ta pačia tik tamsesne spalva, highlighting - atvirkščiai. Contouring yra ekstremalus kontūrų highlightinimas
Tam naudojamos sekančios technikos:
Washing maždaug aprašiau, nors ją prie įdubimų tamsinimų galima naudoti ir visokiems kitokiems efektams išgauti. Pavyzdžiui, sunaikinti per didelius kontrastus kur jų nereik. Ar išgauti nusidėvėjimo įspūdį.
Drybrushing yra iš esmės priešingybė washingui, teptuką su dažais beveik pilnai nuvalai į servetėlę ir sausu braukai per paviršių kol tie dažų likučiai pagaliau susikaupia ant išsikišimų. Geriausiai tinka dažyti metalams, visokiems ten chainmailams ar paviršiams su daug išsikišimų. Reikalingas išryškinti tiems išsikišimams, iš esmės highlighting. Taip pat tinka sukurti nusidėvėjimo įspūdį ir dar įvairiose vietose.
Blending - čia turiu omeny trū blending kai dažai maišomi tiesiai ant figūrėlės, siekiant išgauti gražų perėjimą nuo vienos spalvos prie kitos. Ypač tinka nuo šešėlio prie šviesios vietos, tačiau tai ne vienintelis panaudojimas. Sunku. Dažniausiai jis pakeičiamas layeringu, nes lengviau. Layering aprašiau pavyzdyje su ruda spalva, tik layerių nebūtinai turi būti trys. Bet as a rule of thumb, ne mažiau trys.
Basic patarimus ir net step-by-step instrukcijas konkrečioms miniatiūroms galima rasti ir games workshop saite. Bent jau kas liečia Warhammerį. Mano mėgstamiausias resursas yra
http://www.paintingclinic.com/Dažus visada reikia skiesti bent tiek, kad padažius teptuką ant jo nesusidarytų toks na burbulas. Prieš dažant geriausia perbraukt servetėlę, kad nueitų skysčio perteklius ir dažant būtų lengviau kontroliuot ką darai.
Be to, galima tiesiog tepti dažais modelį ir nesukti galvos dėl skiedimo, kontūrų ir šešėlių, nuo ko dažniausiai visi ir pradeda
P.S. dar prisiminiau naudingą tipsą. Naujokai visas spalvas šviesina maišydami su balta ir tamsina maišydami su juoda, taip gaudami labai įdomius ir kartais linksmus efektus (pavyzdžiui, rožinės spalvos kraują)
Čia aprašyta ką su kuo iš tiesų reikia maišyt norint pašviesint/patamsint.